ghoul
27 اسفند 1401 - 11:29

رئیسی: افتتاح ۵ ایستگاه متروی تهران، جلوه‌ای از «ما می‌توانیم» است

رئیس جمهور گفت: افتتاح امروز که بهره‌برداری از ۵ ایستگاه و ۱۱ کیلومتر است، مایه سهولت مردم در رفت و آمد خواهد شد و گفته شد "خطوط ۸ و ۹ و ۱۰ مترو نیز در دستورکار است". این نوع گزارش که اقدامات انجام‌شده و برنامه‌ها بیان شود، امیدبخش است.

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری تسنیم، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور صبح امروز در آیین 5 ایستگاه و 11 کیلومتر در مسیر خطوط 6 و 7 مترو تهران طی سخنانی ضمن تبریک ماه مبارک رمضان و سال نو اظهار داشت: خدمات شهری و شهر بزرگ تهران که از نظر وسعت و جمعیت در کشور بی‌نظیر است، برای مدیریت شهری کار آسانی نیست اما انگیزه بالا، اخلاص و مردم‌داریِ شورای شهر و شهرداری تهران زمینه را آماده کرده تا بتوانند کارهایی که به سهولت امکان‌پذیر نیست را انجام دهند.

وی افزود: نمونه‌ی یک کار بسیجی و جهادی این است که کار با دقت و سرعت و در عین حال در شرایط سختی انجام می‌پذیرد. افتتاح امروز که بهره‌برداری از 5 ایستگاه و 11 کیلومتر است، مایه سهولت مردم در رفت و آمد خواهد شد و گفته شد "خطوط 8 و 9 و 10 مترو نیز در دستورکار است". این نوع گزارش که اقدامات انجام‌شده و برنامه‌ها بیان شود، امیدبخش است.

رئیس‌جمهور گفت: دولت وظیفه دارد خدمات خوبی که شهرداری به مردم تهران می‌دهد را مساعدت کند و کار خدمات شهری کار چندضلعی است؛ مردم اساس این کار هستند، ضلع دوم شهرداری است تا بتواند خدمات بهتری به مردم بدهد و ضلع دیگر، دولت است و همه در راستای خدمات‌رسانی به مردم هستند.

رئیسی خاطر نشان کرد: مقام معظم رهبری از دولت، شهرداری‌ها و همه دستگاه‌ها خواسته‌اند برای مردم و جامعه امیدبخشی داشته باشند.

وی ادامه داد: دشمن به‌دنبال القای یأس، «نمی‌شود» و «نمی‌توانیم» است ولی فرهنگ ما، باور به «ما می‌توانیم» است. بله؛با همین امکانات و اعتبارات می‌تواند کارهای ماندگار انجام داد و نیازمند همت است و افتتاح امروز جلوه‌ای از همت و «ما می‌توانیم» است.

خبر تکمیل می‌شود...

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1098762